Čo si ženy myslia, že chlapi myslia...

Autor: Dominika Struharňanská | 31.10.2011 o 12:01 | (upravené 11.6.2014 o 15:00) Karma článku: 4,77 | Prečítané:  4076x

A častokrát myslia zle. Nie je tajomstvom a ani novinkou, že ženské myslenie sa výrazne odlišuje od mužského, či už v detailoch, či podstatných veciach. Rozdielne sú aj samotné myšlienkové pochody, kým sa ženy snažia všetko si pre seba odôvodniť (spávam s ním, pretože ho ľúbim, ospravedlním sa prvá, pretože sa to odo mňa očakáva,...), a tak sa zbaviť pocitov viny, chlapi konajú pudovo (idem za ňou, pretože tam chcem ísť, zavolám jej, pretože ju chcem potešiť, nepoviem jej pravdu, pretože cítim, že by to pochopila zle a vyrobila bezdôvodnú hysterickú scénu,...) Prečo muži nenávidia hysterky? Pretože hľadajú za všetkým niečo negatívne a chlapov už nebaví dookola vysvetľovať, že to nie je pravda. Však skúste pokračovať v neustálych kontrolách mobilov, jeho kamarátov, len si naďalej namýšľajte, že tie náušnice vám dal kvôli výčitkám svedomia, lebo vy ste ,,presvedčená", že s tou novou kolegyňou musel niečo mať. BUM! A nečudujte sa, že to nevydrží a pošle vás kadeľahšie.

 

Možno sa netrafím do väčšiny názorov chlapov - sama som ženou, tak nech mi je odpustené!...

Budem však čerpať z odpozorovania okolia, priateľov, starších manželských párov a všetkého možného, čo sa nevymyká bežnej realite.

 

 

SITUÁCIE, KDE ŽENSKÉ A MUŽSKÉ MYSLENIE FUNGUJE V ZÁSADE INAK

 

Situácia číslo 1: Handsome chlapovi sa zapáči pretty žena. Typické. Cez spoločného známeho začne o nejaké tie 2 týždne zháňať jej číslo. Konečne ho má a napíše jej 1. sms, kde nevtieravo vysvetlí, kto je a ako sa k nej vôbec dostal.

ONA: Skáče meter dvadsať od radosti, akonáhle dočíta smsku. Určite neodpíše hneď. Buď si začne do hudby pospevovať alebo ju poriadne vypečie. Jeho slová ma neustále na pamäti, ale nemôže mu odpovedať okamžite, veď ako by to vyzeralo, že čaka len na neho, nie ??? A to kde sme ? Neprístupné! Trošku ho ponaťahuje a rezervovane odpíše. Tak akurát, akože neutrálne. Kým čaká na jeho smsky, neustále pozerá na displej, a ak mu to trvá vyše 15 minút, začína jej nervozita priamo úmerne narastať so škodoradostným pocitom, že mu to vráti, a to dvojnásobne! Do 1. stretka ho ešte párkrát zruší a bude sa tváriť, že je plne obsadená, akoby sa bez nej išiel svet zrútiť. : )

ON: Po odoslaní smsky pokračuje v predošlej činnosti, ale tak trochu stále čaká na pípnutie správy. Odmeranú odpoveď aj očakával - však ženy, ale keď jej 1 odpísanie trvá hodinu, za ktorú on stihne milión vecí, začína nad slečnou mierne podvihovať obočie.

Keď jej navrhne nejaký spoločný minivýlet, ona ho odbije so smutnou smskou, že musí variť obed (To akože celý deň bude variť obed???).

Ak pretty žena pokračuje vo svojej hre na neprístupnú dlhšie, ako je únosné, chlap začína pomaly uvažovať nad tým, že sa v nej asi zmýlil, však pajáca na gume robiť nikomu nemusí. Hneď na začiatok si ku jej menu pripíše pomyslené mínus.

ONA : Ha, určite sa ide za mnou zblázniť. (Snívaj ďalej, moja ).

 

Situácia číslo 2: Párik si ide vyraziť von. Žena rozmýšľa, čo na seba, chlap rozmýšľa, čo by si na seba určite dať nemala...

ONA: Žena si myslí, že by sa chlapovi páčila v čo najkratšej sukni, prípadne rozmýšľa nad špicatými dlhými gélovými nechtami. Chce sa páčiť jeho priateľom. Vie však, že by sa necítila pohodlne a tak volí v konečnom dôsledku niečo oveľa menej extravagantné a prirodzenejšie.

ON: V duchu sa modlí, aby neprišla oblečená ako k****č*a. Samozrejme, že chce, aby mu ju závideli, ale odtiaľ potiaľ, nech sa jej nik nezľakne. Posteľné radovánky- to môže byť, ale nie do spoločnosti, prosím ! A čo sa týka farebných nechtov, nepreháňať to, tie dlhočízne sekáčiky pôsobia odpudivo. A žiadna omietka !

 

Situácia číslo 3: Prebúdzajú sa 1.-krát spolu v posteli. Kým sa žena cíti nepríjemne, pretože si uvedomuje  svoje určité telesné pachy, muž si túto chvíľu vychutnáva.

ONA: Prečo som len nevstala skôr, nedala si sprchu a neumyla zuby? : ( Určite ma chce mať príťažlivú za každých okolností...Cíti sa nesvoja.

ON: Konečne si ju môže obrieť nenalíčenú, prirodzenú, konečne má pri sebe niekoho a neprebúdza sa sám. V posteli sa snaží ostať čo najdlhšie, svet okolo je zrazu nepodstatný. Veď má pri sebe milovanú a krásnu polovičku.

 

Situácia číslo 4: Otrepané klišé. Zatiaľ čo on si vychutnáva predohru, žena rozmýšľa, či pri tom vyzerá dobre.

ONA: Snaží sa, aby všetko vyzerlo dokonalo. V tom, ako sa snaží pôsobiť uvoľnene, no len snaží, mnohokrát si to hneď nevychutnáva. Ako asi vyzerá v jeho očiach ? Nevšimol si tie 2 kilá navyše na zadku? Nie sú tie nohavičky trápne? Dokonca niektoré ženy už dopredu rozmýšľajú, ako zahrajú orgazmus!

ON: Hlavne, nech pri tom ich partnerka nemyslí na nič iné ! Nech si to užíva. Potom si to dokáže užiť aj on. Ak sa tvári vyplašene, duchom neprítomne či dokonca znudene, rýchlo ho prejde chuť.

Muž má ženu očami očekovanú už dávno pred tým, ako sa reálne vyzlečie, čiže v 90 percentách prípadov ho už nič nemôže prekvapiť. Však chlapi nie su sprostí, ak nosí žena konfekčnú veľkosť 40, nebude čakať vyziabnuté telo modelky a rovnako už vie približne, aké má prsia bez push-upky.

 

Situácia číslo 5: Rozchod. Z jeho alebo jej strany. Zásadný rozdiel v myšlienkových pochodoch oboch pohlaví spočíva v predstavách o situácii ,,po rozchode".

ONA: Je to pauza, ostaneme dobrí priatelia a možno si nájdeme k sebe cestu neskôr. Ak žena ukončí vzťah, vo veľa prípadoch má porozchodové nutkanie vrátiť sa späť. Zvykne vyplakávať kamarátkam, či mame a s opuchnutými očami bude dúfať, že sa jej ozve. To väčšinou ak to padne zo strany jej partnera.  Celé jej okolie si všimne, že jej stroskotal vzťah. V tej najhoršej variante sa mu začne doprosovať ( Poznám situácie, keď kamarátka doslova prosila bývalého, aby si ju nechal aspoň na sex: -). Jednoducho povedané, žena neberie rozchod ako istú vec, zvykne robiť okolo neho zmätky.

ON: Koniec, the end, bodka. Uzavrie sa do seba, určite to nerieši s každým svojím kamarátom a nie to ešte s mamou. Ak to ukončila žena ( nie je mu všetko jedno, vo vnútri sa mu obráti všetko naruby) a neskôr mu vyvoláva, ako si to rozmyslela, a že je jedinou láskou jej života (to už začína rozmýšľať o psychickej vade expriateľky), ak by sa k slečne aj vrátil, nikdy nezabudne na tento malý ,,podraz".

Rozchod berie ako niečo vážne a rešpektuje ho, preto sa hovorí aj slovo chlapa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?