Šťastie, vráť sa k nám!

Autor: Dominika Struharňanská | 15.1.2012 o 16:25 | (upravené 7.7.2012 o 18:00) Karma článku: 3,90 | Prečítané:  305x

Tí, ktorí sú šťastní, nemusia mať to najlepšie zo všetkého. Vedia len využiť, čo ich v živote stretlo... Zobuďme sa zo sna o šťastí z peňazí, krásy, kariéry, dokonca aj zdravia! Dnešní ľudia, povedala by som tak dve tretiny zdravého, mladého obyvateľstva, akoby ani nepočítali s tým, že raz v starobe príde choroba a bolesť. Kto nosí každý deň úsmev len kvôli tomu, že má tú výhodu zdravia? Možno len ten, kto bol včera chorý...

 

Ak sa nedokážeme tešiť z maličkostí, ktoré sa nám ponúkajú, od šťastia budeme na míle ďaleko.

Ľudia by si mali uvedomiť jedno: Času nie je dosť. Nikdy sa nebudeme cítiť skvelo pri veciach, ktoré robíme z donútenia, ak si nenájdeme spôsob, ako si aj povinnosti a nepríjemnosti skrášliť a „posvojčiť", jednoducho vyťažiť z nich čo najviac dobrého.

Od prvej minúty nového dňa do neskorých večerných hodín sa snažme prežívať v maximálnej pohode, obohatiť si ho maličkosťami, ktoré nám robia radosť, vynechať aktivity, ktoré nám do života nič nedávajú alebo nás zbytočne „znegativizujú", úplne odpísať ľudí, ktorí nám uberajú energiu a po rozhovore s nimi odchádzame nesvoji, či zle naladení... Do seba zahľadení, krajne antiempatickí ľudia nás v živote nedokážu posunúť ďalej, možno len ako odstrašujúci príklad.

Môžeme si vybrať s kým budeme tráviť voľný čas, kto bude formovať našu osobnosť a aký spôsob života prežijeme.

Preto preč s falošnými priateľmi, ktorí len závidia, preč so zabíjaním času, ktorým si zabíjame život sami, preč s vecami, do ktorých sme nútení!

Vyhľadávajme pozitívne naladených ľudí, baby spravte si radosť drobnosťami na seba, nebojme sa zariskovať a nežiť stereotypne, vychutnávajme si skvelé jedlo, odmeňme sa sladkosťami...

Môžeme si vybrať, či zabijeme večer pri komédii, ktorú sme videli už miliónkrát, alebo si pozrieme film, ktorý nám dá viac do života. Môžeme si vybrať, či sa budeme snažiť dostať do prostredia egoistických (ale úspešných) ľudí alebo budeme s našimi najmilšími. Umenie šťastia je naučiť sa pozorovať sám seba. Každý sám za seba musí zistiť, pri čom sa cíti dobre, čo by chcel v živote robiť.

Ak by sa našli jednotlivci, ktorí by si povedali, že najlepšie pre nich by bolo nič nerobenie, nemajú pravdu. Človek je zoon politikon, čiže spoločensky orientovaný a pasívne správanie ho nemôže napĺňať. Potrebuje sa neustále formovať a dosahovať v živote ciele.

Začať sa dá aj od drobností: ranná šálka kávy, studená sprcha na ráno, obed s kamarátom, naše obľúbené jedlo, kniha, prechádzka, hudba, krátky výlet, nový ,,kúsok" do bytu, masáž. Hlavne prežiť deň, aby sme si mohli povedať, že sme dnes so sebou spokojní a tešíme sa, čo život prinesie zajtra, i keď tu bude istá miera rizika. Veci, ktorým sa nevyhneme (práca, učenie,...) berme ako výzvu, za ktorou nasleduje odmena. Koniec koncov, aj práca sa dá spríjemniť, ak si nájdeme veci, kvôli ktorým sa do nej budeme tešiť.

Nezabúdajme, snažme sa zo života získať čo najviac, keď sme už tu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?