Dávaj pozor, čo dnes robíš...

Autor: Dominika Struharňanská | 13.2.2014 o 8:17 | (upravené 11.6.2014 o 14:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  196x

V živote neverím na nejaké tie povery.  Rôzne mottá a pod...(práve som otvorila internet a tam mi ich zopár vybehlo, tak napríklad: ,,Život je ako veľké javisko: prídeš, odohráš a odídeš."  alebo ,,Úspešný človek je ten, ktorý ráno vstane, večer si ľahne a medzitým si robí, čo chce!!" Možno tak na Facebook a aj to sa mi zdá už také prebraté. Ale jedno v živote naozaj,  naozaj funguje, tým som si istá. Nenazvala by som to priamo spravodlivosťou, ale skôr, že sa nám všetko raz zaručene vráti.

 

A tak šťastní môžu byť len ľudia, ktorí to pochopia, a pochopia to ľudia, ktorí sú dostatočne vnímaví na život okolo nich a všetko, čo sa im prihodí.

Nedávno mi jedna žena v obchode omylom vydala o 5 eur viac, no ja som si to nevšimla. Peniaze som strčila do priečinku v peňaženke spolu s bločkom  a zistila to až doma. Na druhý deň som išla do banky a tam mi povedali, že mi za dva mesiace stiahli 5 eur na bežnom účte, keďže som nepriniesla v stanovenom termíne potvrdenie z univerzity, že naďalej študujem.

Takto nejako to funguje. Lenže niekedy sa dejú oveľa väčšie veci a vo väčších časových intervaloch, čiže málo z nás si povie, toto mám za to, že som pred dvomi rokmi podviedol/la svojho partnera alebo neodviedol dane.

Je tu niekto alebo niečo nad nami, čo zaručí, že to funguje.  Rovnováha v živote, pády a vzostupy, jednoducho sinusoida.

Niekedy človek pokúša život veľmi dlhú dobu.  Najskôr to opatrne vyskúša, raz, dvakrát a keď si už myslí, že naňho život a Boh zabudli, vtedy  príde na konci tvrdá rana, z ktorej sa človek buď poučí alebo aj nie.

Dá sa to preniesť do vzťahov, rodinného, či pracovného života.

Ja verím, že svet je zariadený tak, že naše skutky budú vždy za určitú dobu vrátené, a to pozitívnym aj negatívnym smerom.

Koniec - koncov, vráti sa nám všetko, len nie každý je ochotný si to uvedomiť :-).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Američania spozorneli. Slovenské kosatce sú hodné Oscara

Babičkina čipka, Zlatovláska či Bratislavský princ nie sú názvy rozprávok, ale originálne odrody irisov a gladiol, ktoré získali prestížne svetové ocenenia.

DOMOV

Architekt: Nikde som nezažil to, čo na Námestí slobody

Socializmus architektovi neprekáža, dôležitá je funkčnosť.


Už ste čítali?