Skutočná sila človeka je niekde inde

Autor: Dominika Struharňanská | 22.6.2015 o 22:04 | Karma článku: 4,67 | Prečítané:  500x

Mne to trvalo pochopiť. Dosť dlho. Donedávna som žila asi v poriadne hlúpej predstave, že silný človek je človek, ktorý zvláda všetky pády a sklamania v živote so zaťatými zubami, ľadovým výrazom v tvári a najmä obrneným srdcom. 

Každý podvod, rozchod, odvrhnutie vyrieši bez prejavu sklamania, citu a poníženia. Neľutuje svoje rozhodnutia, neobhliada sa späť, vypúšťa ľudí, ktorí mu ublížili alebo by mohli ublížiť zo svojho života. Bez kompromisov.

Má taký prirodzený senzor a ľudí, ktorí by ho mohli citovo oslabiť alebo ohroziť, radšej odstaví.

Silnejším vo vzťahu bol pre mňa ten, ktorý dokázal svoje city ovládnuť racionálnejšie. Nehysterčil, neplakal, neprejavoval žiarlivosť, čiže aj svoje city ukazoval menej. Málo alebo takmer nikdy sa neospravedlňoval, neprišiel vyriešiť konflikt ako prvý a na všetko používal rozum a chladnú hlavu. Tak sa prejavoval navonok. Ako to bolo vo vnútri sa dá povedať len ťažko.

No oveľa silnejším a odvážnejším prejavom je svoje city ukázať. Risknúť to aj bez istoty pozitívnej odpovede. 

Len silný človek dokáže prísť ako prvý, urobiť ústupok, povedať, čo naozaj cíti a ísť s pravdou von, aj keby to stálo časť jeho hrdosti. Hrdosť nás šťastnými neurobí.

Oveľa jednoduchšie je sa uzavrieť do seba, tváriť sa, že nám to je jedno a hrať sa na silného človeka, ktorý je nad vecou.

Ešteže takí silní ľudia na svete sú. Sú to tí, ktorí vytvárajú a utužujú vzťahy, vyriešia konflikty a vedia povedať nahlas slová, na ktoré iní nemajú odvahu.

V rôznych vzťahoch sa staviame do rôznych pozícií, človek, ktorý bol z páru vždy ten chladnejší a menej emotívny sa môže skôr či neskôr dostať do vzťahu, kde bude musieť prekonať svoje ego, hrdosť a vytiahnuť city. Vtedy sa stane silnejším, ako si kedy vedel predstaviť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?