Nám sa to nestane

Autor: Dominika Struharňanská | 1.8.2015 o 12:54 | Karma článku: 4,11 | Prečítané:  386x

Už dlhšie som chcela napísať o jednej veci. Vypozorovala som ju u seba, u kamarátok a známych, píše sa o nej v každej druhej knihe a celý svet diskutuje  a rýpe sa v onej téme.  

Nejde o to, že ľudia podvádzajú. Ide o ich myšlienkové pochody pred a po nevere. Ide o prvotné signály, náznaky a spúšťače.

Podľa mňa sú dve teórie. Buď sa má človek veľmi zle alebo veľmi dobre.

Podľa prvej mu chýba pozornosť od partnera, hlbšie city, záujem, či jednoducho sex.

Podľa druhej si je tak istý sám sebou a svojou polovičkou, že si povie, že nemá čo stratiť. Tá je k nemu natoľko dobrá a oddaná, že to človeka prestane baviť, prestane sa snažiť a verí, že ak bude pristihnutý, všetko sa mu odpustí.

Ľudia podvádzajú z čírej slabosti. Chlapi, ktorí majú doma krásne, úspešné ženy, matky ich synov a dcér, sú schopní vymeniť ich za mladé, naivné baby, ktoré vedia ešte málo o rodinnom trápení a spolužití.

Chlapi, živitelia rodiny začnú mať po rokoch zabehnutého rodinného života pocit, že strácajú životnú parťáčku a svoje obavy a strach si začínajú liečiť na iných miestach. Alebo získavajú klamlivý pocit, že ich vyrastené deti a manželka už nepotrebujú ich pomoc natoľko, a tak si vyhliadku objekt, o ktorý sa treba postarať. Zrazu sa cítia opäť chcení, potrební, nenahraditeľní. Narastie ich chlapské ego, pretože žena, ktorá je v jednom kolobehu - raňajky, škôlka, škola, práca, nákupy, varenie, večer odpadne od únavy pri telke, a to druhé pohlavie sa tvári urazene. Nemá dostatok pozornosti, nemá koho ohúriť ako kedysi, keď vyťahoval na prvých rande peňaženku v drahých reštauráciach, prichádzal na super aute, či dôležito telefonoval. Teraz ho už jeho partnerka pozná, dokonca pozná všetky jeho slabé miesta, choroby, všetky jeho takzvané muchy. A napriek tomu ho miluje. No chlap to má kdesi v hlave zakódované, že sa musia veci aspoň raz začas točiť výhradne okolo neho. Tak ako keď bol malý chlapec a mamina mu dokázala navariť modré z neba, híkala nad jeho chorobou, keď teplomer ukázal 37,1 a oslovovala ho zdrobneninou. Muž si niekedy neuvedomuje, že jeho žena ho ľúbi rovnako. Ale nie je dostatok času a energie, aby mu to každý deň viditeľne dokazovala. A tak, keď sa pozrie na svoju rodinu s odstupom, vidí, že všetko tak akosi funguje a začne si  naivne myslieť, že by to fungovalo aj bez neho. Má šikovnú ženu, zvláda domácnosť, synov, dcéry, prácu, už nepotrebuje odviesť autom ako kedysi a prípadné večery zaplatí zo spoločného rozpočtu aj ona. Ale je to veľký omyl. Pretože chlap je stále alfa a omega pre fungujúcu rodinu. Po finančnej ale najmä psychickej stránke.

Samozrejme, nehovorím o všetkých. Hovorím o skupine chlapov, ľudí, manželstiev. Len o pár príčinách, ktoré sú proti zdravému rozumu a kričia nespravodlivosťou. 

Ženy zrazu nevedia, kde sa stala chyba, chlap sa cíti ako medzi dvomi svetmi, lebo narušil niečo, čo bolo usporiadané, no premiešal to s novo-oprášenými pocitmi testosterónov, mladežníckeho dobrodružstva a hlavne sa cíti opäť nenahraditeľný.

Človek by sa asi nemal mať veľmi dobre, ani veľmi zle. Mal by sa mať tak normálne, reálne, tak, ako to v bežnom živote chodí. Nezabudne tak oceniť pekné chvíle, ktoré vystriedajú klasické dennodenné trápenia a hádky. Základom je vedieť priznať chybu, konflikt vyriešiť a hlavne medzi sebou komunikovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská chce, aby polícia vysvetľovala, prečo nekoná. Poslanci váhajú

Ak vyšetrovatelia či prokuratúra podrobnosti nepovedia, musia to zdôvodniť. Mimovládne organizácie možnosť odmietnutia znepokojila.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu vyjadril svoju nespokojnosť, no s ohlasom v strane sa nestretol.

KOMENTÁRE

Zlomí sa charakter Mosta aj pri infozákone?

Žitňanská môže mať s presadením návrhu problém.


Už ste čítali?